Collacare - Течен колаген  500мл
Комплекс од течен хидролизиран колаген од риба (тип I), хијалуронска киселина, витамини и минерали (витамин Ц, витамин Б3, цинк глуконат, витмин Б5, витамин Б2, витамин Б6, бакар глуконат, витамин А, биотин, витамин Д3).
Колагенот е составен дел на многу ткива во човечкото тело, вклучувајќи ги коските, р’скавиците, кожата, тетивите, крвните садови, непцата и забите, и е неопходен за одржување на нивната нормална структура и функција.
Хијалуронската киселина, исто така, е значаен составен дел на сврзните ткива, на епителните ткива и на кожата за одржување на нивната еластичност. Застапена е во синовијалната течност која служи за подмачкување на зглобовите.
Комбинацијата на витамини и минерали е додадена со цел да се збогати составот и да се дополни дејството на производот.
    Витамин Ц – придонесува за нормално создавање колаген, со цел нормална функција на коските, р’скавицата, кожата, на непцата и на забите, и придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес.
    Витамин Д3 – придонесува за нормална апсорпција/искористување на калциумот и на фосфорот, за одржување нормални коски и заби и за одржување нормална функција на мускулите.
    Витамин Б2 – придонесува за одржување нормални кожа и мукозни мембрани, како и за заштита на клетките од оксидативен стрес.
    Биотин – придонесува за одржување нормални коса, кожа и мукозни мембрани.
    Витамин А и нијацин – придонесуваат за одржување нормални кожа и мукозни мембрани.
    Бакар – придонесува за одржување нормални сврзни ткива, за нормална пигментација на кожата и на косата и за заштита на клетките од оксидативен стрес.
    Цинк – придонесува за одржување нормални коски, коса, кожа и нокти, како и за заштита на клетките од оксидативен стрес.
Употреба
Возрасни: Еднаш дневно по 30 ml, препорачливо е да се зема навечер пред спиење. Се зема нерастворено или по потреба може да се раствори во половина чаша вода.
По отворањето колагенот Collacare треба да се чува во фрижидер. Да се употреби во рок од 30 дена по првото отворање.

ПОДАРОК

Multi Essence - Витамински гранули за возрасни -30 кесички*

Пред употребата на лекот внимателно прочитајте го упатството!
За ризикот и несаканите дејства советувајте се со лекар или фармацевт.

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
   Лош           Добар
Спам верификација

Collacare - Течен колаген 500мл + Подарок Multi Essence - Витамински гранули за возрасни -30 кесички

  • Производител: Алкалоид
  • Шифра на производ:19588
  • Достапност: На залиха
  • 2,700ДЕН.


Поврзани производи

REISHI IMUNO PROTECT  2+1 ГРАТИС

REISHI IMUNO PROTECT 2+1 ГРАТИС

REISHI IMUNO PROTECT 2+1 ГРАТИС (990г)REISHI IMUNO PROTECT 330гИМУНО ПРОТЕКТ е 100% природен додат..

1,990ДЕН.

VICHY ANTI-TRANSPIRANT HOMME 48h- Roll-on - За регулирање на прекумерно потење - чувствителна кожа 1+1(50ml+50ml)

VICHY ANTI-TRANSPIRANT HOMME 48h- Roll-on - За регулирање на прекумерно потење - чувствителна кожа 1+1(50ml+50ml)

VICHY ANTI-TRANSPIRANT 48h- Roll-on - За регулирање на прекумерно потење - чувствителна кожа 1+1..

1,190ДЕН.

Curcuma Extract  - 30 капсули за восрасни

Curcuma Extract - 30 капсули за восрасни

Curcuma Extract  - 30 капсули за восрасниКУРКУМИН екстракт e додаток на исхраната кој содржи 50..

350ДЕН.

Liquid Curcumin - Течен куркумин 500 мл

Liquid Curcumin - Течен куркумин 500 мл

Liquid Curcumin - Течен куркумин 500 млДодаток во исхраната .Течен КУРКУМИН е природен додаток на ис..

670ДЕН.

Elderberyl - Имун сируп 250 мл -  2+1 ГРАТИС + Гратис Алое Вера гел 500мл

Elderberyl - Имун сируп 250 мл - 2+1 ГРАТИС + Гратис Алое Вера гел 500мл

Elderberyl - Имун сируп 250 мл -  2+1 ГРАТИС + Гратис Алое Вера гел 500мл*Гратисот Алое Вера ге..

1,990ДЕН.

Snail Complex - Додаток на исхраната (Снаил Комплекс) - 30 капсули

Snail Complex - Додаток на исхраната (Снаил Комплекс) - 30 капсули

Snail Complex - Додаток на исхраната (Снаил Комплекс) - 30 капсулиСнаил Комплекс e додаток на исхран..

670ДЕН.

EUNOVA DuoProtect D3+K2 2000IU - Дуопротект Д3+К2 - 30 капсули - ПОДАРОК Magnetrans Granuli 20*375mg

EUNOVA DuoProtect D3+K2 2000IU - Дуопротект Д3+К2 - 30 капсули - ПОДАРОК Magnetrans Granuli 20*375mg

EUNOVA DuoProtect D3+K2 2000IU - Дуопротект Д3+К2 - 30 капсули - ПОДАРОК Magnetrans Granuli 20*375mg..

690ДЕН.

Liquid Collagen - Течен колаген 500 мл * едно шише

Liquid Collagen - Течен колаген 500 мл * едно шише

Liquid Collagen - Течен колаген 500 млЦената се однесува на 1 шише од 500мл.Пред употреба детално да..

880ДЕН.

Тагови: Collacare, колаген, коски, зглобови, Multi, Essence, Витамински, гранули, подарок