• Multi Sanostol -  Мултивитамински сируп без шеќер за деца 230мл

Multi Sanostol мултивитамински сируп без шеќер за деца 230ml.

Саностол сируп без додаток на шеќер претставува мултивитамински сируп како извор на витамините А, D3, Е, C, B1, B2  и B6 наменет за деца над 3 години.
Употреба:
САНОСТОЛ без додаток на шеќер Ви овозможува да ја дополните исхраната со комбинација од важни витамини и придонесува за нормална функција на имуниот систем.
Денешните навики во исхраната би можеле делумно да доведат до тоа определени хранливи материи да не се внесуваат во доволна количина, а оттука и до недостатокот во снабдувањето на организмот со витамини. Во посебни животни ситуации кога организмот не прима доволно витамини, потребно е дополнително снабдување со истите.
Начин на употреба:
Деца над 3 години, млади и возрасни:
дневна доза од 10 ml (1 лажица/ден).
Препорачаната дневна доза не смее да се надмине.

Пред употреба на граничниот производ САНОСТОЛ без додаток на шеќер посоветувајте се со Вашиот лекар:
Бремените жени и жените кај кои бременоста не може да се исклучи, треба да се консултираат со лекар пред да го земат овој препарат.


Пред употребата на лекот внимателно прочитајте го упатството!
За ризикот и несаканите дејства советувајте се со лекар или фармацевт.

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
   Лош           Добар

Multi Sanostol - Мултивитамински сируп без шеќер за деца 230мл

  • Производител: Takeda Pharma
  • Шифра на производ:900
  • Достапност: На залиха
  • 620ДЕН.
  • 495ДЕН.


Поврзани производи

Multi Sanostol +Fe сируп за деца

Multi Sanostol +Fe сируп за деца

Multi Sanostol +Fe ,мултивитамински сируп со железо за деца 230ml.Пред употребата на лекот внимателн..

695ДЕН.

Тагови: MultiSanostol, сируп, деца