Пасти за возрасни

Пасти за возрасни


Curaprox PERIOPLUS+ SUPPORT - Паста за заби (75 ml) за краткотрајна употреба

Curaprox PERIOPLUS+ SUPPORT - Паста за заби (75 ml) за краткотрајна употреба

Паста за заби (75 ml) за краткотрајна употреба (до 4 недели).Активни состојки:    Хло..

460ДЕН.

Curaprox PeroiPLUS Focus gel - Гел за непца 10мл

Curaprox PeroiPLUS Focus gel - Гел за непца 10мл

Идеален за локална терапија при воспаление на непцата.Концентрација на хлорхексидин: 0,5%. Содржи хи..

295ДЕН.

Curaprox Set BE YOU -  Candy Lover

Curaprox Set BE YOU - Candy Lover

Содржи микрогранули за нежно избелување на забите.Почувствувајте го вкусот на прекрасната слатка луб..

880ДЕН.

Curaprox Set BE YOU -  Daydreamer

Curaprox Set BE YOU - Daydreamer

Содржи микрогранули за нежно избелување на забите.Паста за заби која ги буди сите сонувачи со вкусот..

880ДЕН.

Curaprox Set BE YOU -  Pure Happines

Curaprox Set BE YOU - Pure Happines

Содржи микрогранули за нежно избелување на забите.Суптилен вкус на праска и кајсија комбинирана со с..

880ДЕН.

Elmex Sensitive Whitening  -Паста за заби 75мл

Elmex Sensitive Whitening -Паста за заби 75мл

Спречување на кариес на дентинот: Поради површинската активност и малку киселата pH вредност, амин ф..

260ДЕН.

LACALUT Activ  -Паста за заби 75мл + Гратис исплакнувач

LACALUT Activ -Паста за заби 75мл + Гратис исплакнувач

LACALUT Аktiv со својата единствена  формула на активни состојки,  забележително ја зацврс..

140ДЕН.

LACALUT Activ  -Паста за заби 75мл + Гратис Четка за заби

LACALUT Activ -Паста за заби 75мл + Гратис Четка за заби

LACALUT Аktiv со гратис четкаСо својата единствена  формула на активни состојки,  забележи..

140ДЕН.

LACALUT Activ Gum Protection - Gentle White -Паста за заби 75мл

LACALUT Activ Gum Protection - Gentle White -Паста за заби 75мл

Lacalut aktiv gum protection & gentle white – медицинска паста за нежно избелување на забите и з..

225ДЕН.

LACALUT Activ Herbal -Паста за заби 75мл

LACALUT Activ Herbal -Паста за заби 75мл

Новата LACALUT AKTIV HERBAL ја збогатува веќе докажаната Lacalut aktiv формула за цврста гингива заш..

145ДЕН.

LACALUT Caries Protection -Паста за заби 75мл

LACALUT Caries Protection -Паста за заби 75мл

Lacalut caries protectionПаста за заби за секојдневна употреба, специјално наменета за заштита од ка..

145ДЕН.

LACALUT Extra Sensitive -Паста за заби 75мл

LACALUT Extra Sensitive -Паста за заби 75мл

Забната пречувствителност спаѓа во групата на особено болни и чести состојби на усната празнина. Сек..

165ДЕН.

LACALUT Flora -Паста за заби 75мл

LACALUT Flora -Паста за заби 75мл

Проблемот со непријатниот здив во устата (халитоза) се јавува кај речиси 50% од луѓето. Чувството на..

175ДЕН.

LACALUT Multi-effect  -Паста за заби со 5 во 1 формула 75мл

LACALUT Multi-effect -Паста за заби со 5 во 1 формула 75мл

LACALUT multi-effect пастата за заби содржи специфична комбинација на активни компоненти за идеална ..

145ДЕН.

Прикажани од 1 до 15 од вкупно 38 (3 страна/и)