Имунитет

Имунитетски производи - Имунитет - Аптека Еликсир Струмица

Нашиот имунитетски систем е важен за нашиот опстанок.

Имунолошкиот систем функционира нормално кога ги препознава разновидните патогени, изумрените и мутирани клетки и ги отстранува ,а ги разликува и препознава сопствените здрави ткива и клетки.
Ги детектира протеините во нашето тело кои се наоѓаат на површината на сите клетки.

Имунолошкиот систем кај секој човек е различен, се зајакнува со возраста, затоа што со текот на времето организмот повеќе пати е изложен на разни антигени,при што се создаваат антитела и штом еднаш е создадено некое антитело,копија од него останува во организмот, така што при повторна средба со истиот антиген , организмот е во состојба побрзо да реагира.


JAMIESON ZINC 10mg - Цинк 10мг - 100 таблети

JAMIESON ZINC 10mg - Цинк 10мг - 100 таблети

JAMIESON ZINC 10mg - Цинк 10мг - 100 таблетиJamieson Zinc 10mg помага во одржување и правилно функци..

340ДЕН.

JAMIESON ZINC Echinacea Vitamin C Vitamin D - Цинк со Ехинацеа Витамин Ц и Витамин Д 30 пастили

JAMIESON ZINC Echinacea Vitamin C Vitamin D - Цинк со Ехинацеа Витамин Ц и Витамин Д 30 пастили

JAMIESON ZINC Echinacea, Vitamin C и Vitamin DJAMIESON ZINC со Echinacea, Vitamin C и Vitamin D, пас..

520ДЕН.

KIDZOmega3 EPA/DHA - Имунитетски капсули за деца 60 капсули

KIDZOmega3 EPA/DHA - Имунитетски капсули за деца 60 капсули

KIDZOmega EPA/DHA - Имунитетски капсули за децаПроизвод со одличен извор на омега 3 масни киселини E..

970ДЕН.

KIDZOmega3 EPA/DHA Liquid - Имунитетски сируп за деца 200мл

KIDZOmega3 EPA/DHA Liquid - Имунитетски сируп за деца 200мл

KIDZOmega3 EPA/DHA Liquid - Имунитетски сируп за децаСирупот е одличен извор на есенцијалните ЕПА и ..

1,850ДЕН.

MaxMedica B12 NEURO MAX - Витамини за поддршка на нервниот систем 30 капсули

MaxMedica B12 NEURO MAX - Витамини за поддршка на нервниот систем 30 капсули

B12 NEURO MAX - освен за поддршка на нервиот систем, нормален енергетски метаболизам ,  учеству..

380ДЕН.

MaxMedica BABY D3 - Д3 Витамини за бебиња и деца 30 капсули

MaxMedica BABY D3 - Д3 Витамини за бебиња и деца 30 капсули

BABY D3 Витамин во капула со лесно вртење течноста може да се извади . За правилен раст и развој , о..

185ДЕН.

MaxMedica CINK-Zn - Цинк за нормална функција на имунолошкиот систем 50 таблети

MaxMedica CINK-Zn - Цинк за нормална функција на имунолошкиот систем 50 таблети

CINK-Zn - За нормална функција на имунолошкиот систем, коски, кожа , нокти, вид , плодност, репродук..

190ДЕН.

MaxMedica CINK-Zn+C+D3- Цинк за нормална функција на имунолошкиот систем 50 таблети

MaxMedica CINK-Zn+C+D3- Цинк за нормална функција на имунолошкиот систем 50 таблети

CINK-Zn - За нормална функција на имунолошкиот систем, коски, кожа , нокти, вид , плодност, репродук..

280ДЕН.

MaxMedica COENZIM Q10 - Коензим Q10 30 капсули

MaxMedica COENZIM Q10 - Коензим Q10 30 капсули

COENZIM Q10 се наоѓа во сите клетки и келии во организмот .Има антиоксидативна улога и учествува во ..

390ДЕН.

MaxMedica DEVITAL DIRECT 2000 - Девитал Директ - Имунитетски производ  30 ќесички * цена за една

MaxMedica DEVITAL DIRECT 2000 - Девитал Директ - Имунитетски производ 30 ќесички * цена за една

Devital Direct 2000  е наменет за потребите на исхраната кај лица со нарушена функција на имуно..

18ДЕН.

MaxMedica IMUNO COMPLEX MAX - Имуно Комплекс - Имунитетски производ  20 ќесички

MaxMedica IMUNO COMPLEX MAX - Имуно Комплекс - Имунитетски производ 20 ќесички

наменет за Imuno Complex e формурилан на база на цинк , селен, бакар, витамин Ц и бетаглукан, сите п..

340ДЕН.

MaxMedica MULTI B COMPLEX - Витамини Б- комплекс 50 капсули

MaxMedica MULTI B COMPLEX - Витамини Б- комплекс 50 капсули

MULTI B COMPLEX -  за поддршка на нервиот систем, нормален енергетски метаболизам , кожа, коса,..

160ДЕН.

Multi Sanostol +Fe сируп за деца

Multi Sanostol +Fe сируп за деца

Multi Sanostol +Fe ,мултивитамински сируп со железо за деца 230ml.Пред употребата на лекот внимателн..

695ДЕН.

NUTRAXIN B-COMPLEX- таблети за возрасни

NUTRAXIN B-COMPLEX- таблети за возрасни

NUTRAXIN B-COMPLEX- таблети за возрасни ,60 таблети.Пред употребата на лекот внимателно прочитајте г..

595ДЕН.

Oligovit сируп за деца

Oligovit сируп за деца

Oligovit сируп за деца 100ml.Пред употребата на лекот внимателно прочитајте го упатството!За ризикот..

290ДЕН.

Прикажани од 61 до 75 од вкупно 158 (11 страна/и)