Имунитет

Имунитетски производи - Имунитет - Аптека Еликсир Струмица

Нашиот имунитетски систем е важен за нашиот опстанок.

Имунолошкиот систем функционира нормално кога ги препознава разновидните патогени, изумрените и мутирани клетки и ги отстранува ,а ги разликува и препознава сопствените здрави ткива и клетки.
Ги детектира протеините во нашето тело кои се наоѓаат на површината на сите клетки.

Имунолошкиот систем кај секој човек е различен, се зајакнува со возраста, затоа што со текот на времето организмот повеќе пати е изложен на разни антигени,при што се создаваат антитела и штом еднаш е создадено некое антитело,копија од него останува во организмот, така што при повторна средба со истиот антиген , организмот е во состојба побрзо да реагира.


Oligovit таблети за возрасни

Oligovit таблети за возрасни

Oligovit  таблети за возрасни, 30 таблети.Пред употребата на лекот внимателно прочитајте го упа..

345ДЕН.

Omnikum Vitamin C 1000mg - Витамин Ц 1000мг 75 таблети

Omnikum Vitamin C 1000mg - Витамин Ц 1000мг 75 таблети

Omnikum Vitamin C 1000mg - Витамин Ц 1000мг 75 таблети Силен антиоксиданс што го штити организмот од..

580ДЕН.

Omnikum ZINK Selenium  - Цинк и Селен 45 таблети

Omnikum ZINK Selenium - Цинк и Селен 45 таблети

Omnikum ZINK Selenium  - Цинк и Селен 45 таблети + 4 Витамини , Ц , Б6 , А , Е .Најмоќни антиок..

550ДЕН.

OREGANO - Spray - Спреј за нос од диво оригано за возрасни 30 мл

OREGANO - Spray - Спреј за нос од диво оригано за возрасни 30 мл

OREGANO Wild - Spray - Спреј за нос од диво оригано за возрасни 30 мл..

190ДЕН.

OREGANO Maslo i Caj SET - СЕТ од ДИВО ОРИГАНО Чај и Масло

OREGANO Maslo i Caj SET - СЕТ од ДИВО ОРИГАНО Чај и Масло

OREGANO Maslo i Caj SET - СЕТ од ДИВО ОРИГАНО Чај и Масло со торбичка.Чајот го јакне имунитетот и шт..

790ДЕН.

Pikovit forte 4+  обложени таблети за деца

Pikovit forte 4+ обложени таблети за деца

Pikovit forte 4+ обложени таблети за деца,30 обложени таблети.Пред употребата на лекот внимателно пр..

145ДЕН.

Pikovit forte 7+  обложени таблети за деца

Pikovit forte 7+ обложени таблети за деца

Pikovit forte 7+  обложени таблети за деца,30 обложени таблети.Пред употребата на лекот внимате..

200ДЕН.

Pikovit сируп за деца

Pikovit сируп за деца

Pikovit сируп за деца 150ml.Пред употребата на лекот внимателно прочитајте го упатството!За ризикот ..

245ДЕН.

Polivit B таблети

Polivit B таблети

Polivit B таблети,витамини Б-комплекс 30 таблети.Пред употребата на лекот внимателно прочитајте го у..

90ДЕН.

Selen+Zn Direkt кесички за возрасни

Selen+Zn Direkt кесички за возрасни

Selen+Zn Direkt кесички за возрасни,20 директ кесички.Пред употребата на лекот внимателно прочитајте..

14ДЕН.

Selenium 200 - Селениум 60 таблети

Selenium 200 - Селениум 60 таблети

Selenium 200 - СелениумПридонесуваат за заштита од оксидативно оштетување кое е предизвикано од слоб..

900ДЕН.

Srebrena voda 15ppm - Сребрена вода 200мл

Srebrena voda 15ppm - Сребрена вода 200мл

Srebrena voda - Сребрена вода 200млSilver water 15ppmПред употребата на лекот внимателно прочитајте ..

460ДЕН.

Stamatin -  30 капсули

Stamatin - 30 капсули

Стаматин претставува додаток во исхраната кој го зголемува имунитетот на организмот .Единствената фо..

480ДЕН.

SYNERGY Selenium - Селен 60 таблети

SYNERGY Selenium - Селен 60 таблети

SYNERGY Selenium - СеленПрироден и моќен антиоксидант...

485ДЕН.

SYNERGY Vitamin D3 2000iu - Витамин Д3 30 капсули

SYNERGY Vitamin D3 2000iu - Витамин Д3 30 капсули

SYNERGY Vitamin D3 2000iu - Витамин Д3 30 капсулиПридонесува за нормална апсорпција и искористување ..

600ДЕН.

Прикажани од 76 до 90 од вкупно 158 (11 страна/и)