• Маска KN95 - за еднократна употреба

Трослојна маска за заштита, со слој на филтрација
-Филтрирање на прашина и загадувачи во воздухот, БФЕ> = 95%, N95 респиратор на честички N95
-Вградена лента за мостови на носот, притиснете калапи за да се намали стапката на истекување
-Високо-еластична,
-Преклопна маска, лесна за носење и чување
-Удобна и дише маска со лента за глава
-Повторно користете маска N95
-Запознајте се со стандардната маска EN149 и FDA
-Со одобрување на CE и FDA
-FFP1 / FFP2 / FFP3 маска за лице

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
   Лош           Добар

Маска KN95 - за еднократна употреба

  • 60ДЕН.


Поврзани производи

Детска маска 3PLY- Трослојна (сина и розе )

Детска маска 3PLY- Трослојна (сина и розе )

Детска маска 3PLY- ТрослојнаМаска за заштита, за дишење и удобно за еднократна употреба,- Филтрирање..

15ДЕН.

Маска KN95 со вентил (валвула)

Маска KN95 со вентил (валвула)

Маска KN95 со вентил (валвула)..

75ДЕН.

Хируршка капа - Санитарна заштита

Хируршка капа - Санитарна заштита

Хируршка капа - Санитарна заштита..

3ДЕН.

Тагови: Маска, KN95, еднократна, употреба