BIODERMA

 BIODERMA - Препуштете ја грижата на - Cikabio - Hidrabio - Pigmentbio - Sebium - Sensibio - Photoderm , довербата ќе биде наградена. BIODERMA  користи биолошки активни состојки кои како успешен третман на природен начин ги решаваат проблемите на кожата кои настанале делумно поради штетното влијание на околината, медицинските третмани, генетиката како и процесите на стареење.

Успешноста на BIODERMA е во 50 единствени патенти,  сo цел негување, одржување и борба со масна, сува, проблематична кожа, стареење на кожата , акни.

Симптомите на чувствителна кожа вклучуваат чувство на непријатност и видливо црвенило. BIODERMA го дава решението на овој проблем со Sensibio линијата,BIODERMA Sebium H2O - Мицеларна вода за комбинирана и масна кожа 100мл

BIODERMA Sebium H2O - Мицеларна вода за комбинирана и масна кожа 100мл

BIODERMA Sebium H2O - Мицеларна вода за комбинирана и масна кожа 100млПрочистувачка мицеларна вода з..

486ДЕН.

BIODERMA Sensibio H2О - Mицеларна вода 100мл

BIODERMA Sensibio H2О - Mицеларна вода 100мл

BIODERMA Sensibio H2О - Mицеларна вода за чувствителна кожа. Sensibio H2O e првата и единствен..

486ДЕН.

BIODERMA SET Atoderm Intensive Baume Intensive Gel - Крем за атопична сува кожа и гел 25% ПОПУСТ

BIODERMA SET Atoderm Intensive Baume Intensive Gel - Крем за атопична сува кожа и гел 25% ПОПУСТ

BIODERMA SET Atoderm Intensive Baume Intensive Gel - Крем за смирување за атопична сува кожа 500мл&n..

1,650ДЕН.

BIODERMA SET HYDRABIO Creme-Hydarbio SERUM - Сет од крем и серум *ПОДАРОК несесер

BIODERMA SET HYDRABIO Creme-Hydarbio SERUM - Сет од крем и серум *ПОДАРОК несесер

BIODERMA SET HYDRABIO Creme-Hydarbio SERUM - Сет од крем и серум *ПОДАРОК несесер..

1,715ДЕН.

BIODERMA SET HYDRABIO Gel-Hydarbio SERUM - Сет од крем и серум *ПОДАРОК несесер

BIODERMA SET HYDRABIO Gel-Hydarbio SERUM - Сет од крем и серум *ПОДАРОК несесер

BIODERMA SET HYDRABIO Gel-Hydarbio SERUM - Сет од крем и серум *ПОДАРОК несесер..

1,715ДЕН.

BIODERMA SET Sebium Gel Moussant Sebium Global - Гел и крема за масна кожа 25% ПОПУСТ

BIODERMA SET Sebium Gel Moussant Sebium Global - Гел и крема за масна кожа 25% ПОПУСТ

BIODERMA SET Sebium Gel Moussant Sebium Global - Гел и крема за масна кожа Ги отстранува нечистотиит..

1,272ДЕН.

BIODERMA SET Sebium Gel Moussant Sebium Sensitive  - Гел и крема за масна кожа 25% ПОПУСТ

BIODERMA SET Sebium Gel Moussant Sebium Sensitive - Гел и крема за масна кожа 25% ПОПУСТ

BIODERMA SET Sebium Gel Moussant Sebium Global - Гел и крема за масна кожа Ги отстранува нечистотиит..

1,272ДЕН.

BIODERMA Atoderm - Смирувачки крем  за нормална и сува кожа 200мл

BIODERMA Atoderm - Смирувачки крем за нормална и сува кожа 200мл

BIODERMA Atoderm кремУлтра-хранлива и заштитна нега за нормална кон сува  чувствителна кожа.Дол..

905ДЕН.

BIODERMA Atoderm GEL  - Пенаст гел  1000мл

BIODERMA Atoderm GEL - Пенаст гел 1000мл

BIODERMA Atoderm GEL  - Пенаст гел  1000млНежен гел за туширање. Без сапун.Благодарение на..

920ДЕН.

BIODERMA Atoderm GEL  - Пенаст гел  200мл

BIODERMA Atoderm GEL - Пенаст гел 200мл

BIODERMA Atoderm GEL Пенаст гел Ултра-хранлива и заштитна нега за нормална кон сува  чувствител..

650ДЕН.

BIODERMA Atoderm Preventive  - Хранлив крем за сите возрасти 200мл

BIODERMA Atoderm Preventive - Хранлив крем за сите возрасти 200мл

BIODERMA Atoderm кремBIODERMA Atoderm Preventive  - Хранлив крем за сите возрасти и за онаа кож..

1,015ДЕН.

BIODERMA Cicabio Arnica+ крем

BIODERMA Cicabio Arnica+ крем

BIODERMA Cikabio Arnica+ крем 40ml.Идеална при инвазивни дерматолошки процедури (ботокс,филери), лас..

770ДЕН.

BIODERMA Hydrabio Creme Soin Hydratant - Богата  хидратантна крема за сува и многу сува кожа 50мл

BIODERMA Hydrabio Creme Soin Hydratant - Богата хидратантна крема за сува и многу сува кожа 50мл

BIODERMA Hydrabio Creme Soin Hydratant - Богата хидратантна крема за сува и многу сува кожа 50мл..

1,080ДЕН.

BIODERMA Hydrabio Gel-Creme Soin Hydratant - Богата  хидратантна гел-крема за нормална комбинирана и сува кожа 40мл

BIODERMA Hydrabio Gel-Creme Soin Hydratant - Богата хидратантна гел-крема за нормална комбинирана и сува кожа 40мл

BIODERMA Hydrabio Gel-Creme Soin Hydratant - Богата  хидратантна гел-крема за нормална комбинир..

1,035ДЕН.

BIODERMA Hydrabio Perfecteur Soin Hydratant SPF30- Богата  хидратантна крема за дехидрирана кожа 40мл

BIODERMA Hydrabio Perfecteur Soin Hydratant SPF30- Богата хидратантна крема за дехидрирана кожа 40мл

BIODERMA Hydrabio Perfecteur Soin Hydratant SPF30 - Богата  хидратантна крема за дехидрира..

1,089ДЕН.

Прикажани од 1 до 15 од вкупно 76 (6 страна/и)