AVENE - DUCRAY

Avene- DUCRAY медицинска козметика

 -20% НАМАЛЕНИЕ Eau Thermale Avène и Ducray линии.
 Брендот Eau Thermale Avène, иако е официјално лансиран во 1990 година, зад себе има повеќе од 270 години експертиза во негата на чувствителна кожа и ја ужива довербата од милиони корисници ширум светот. Во сржта на брендот е Avène термо-минералната вода, чии ефекти за ублажување, омекнување и смирување на кожата се клинички докажани во преку 150 студии.
Што е тајната на оваа уникатна вода  Присуството на специјална биолошка микрофлора Aqua dolomiae, од каде всушност потекнуваат најголем дел од нејзините лековити својства.


AVENE  SPF50 Spray - Авене спреј СПФ 50 *ПОДАРОК

AVENE SPF50 Spray - Авене спреј СПФ 50 *ПОДАРОК

AVENE  SPF50 Spray - Авене спреј СПФ 50*Со купени два SPF Avene или еден СПФ со друг производ (..

1,990ДЕН.

AVENE A-OXITIVE  - Ноќен пилинг крем 30мл

AVENE A-OXITIVE - Ноќен пилинг крем 30мл

AVENE A-OXITIVE  - Ноќен пилинг крем 30мл *До потрошување на залиха на подароците.*Со купени дв..

2,135ДЕН.

AVENE A-OXITIVE Serum  - Серум против брчки 30мл

AVENE A-OXITIVE Serum - Серум против брчки 30мл

1 AVENE A-OXITIVE Serum  - Серум против брчки 30мл *До потрошување на залиха на подароците.*Со ..

2,160ДЕН.

AVENE Beautiful and Protected SPF50 - Крема со висока заштита за чувствителна кожа 30мл *ПОДАРОК

AVENE Beautiful and Protected SPF50 - Крема со висока заштита за чувствителна кожа 30мл *ПОДАРОК

AVENE Beautiful and Protected SPF50 - Крема со висока заштита за чувствителна кожа 30млAvene - СПФ50..

1,060ДЕН.

AVENE Cream SPF50 Hydratation 8H - Крема со висока заштита за чувствителна кожа 50мл *ПОДАРОК

AVENE Cream SPF50 Hydratation 8H - Крема со висока заштита за чувствителна кожа 50мл *ПОДАРОК

AVENE Cream SPF50 Hydratation 8H - Крема со висока заштита за чувствителна кожа 50мл. Avene - СПФ50 ..

1,430ДЕН.

AVENE Fluid Dry Touch SPF50 - Заштитен флуид за нормална до мешано чувствителна кожа 50мл *ПОДАРОК

AVENE Fluid Dry Touch SPF50 - Заштитен флуид за нормална до мешано чувствителна кожа 50мл *ПОДАРОК

Avene Fluid Dry Touch SPF50 - Заштитен флуид за нормална до мешано чувствителна кожа 50млAvene - СПФ..

1,430ДЕН.

AVENE SET- KIDS Spray and Lotion SPF50 - Сет од Спреј со СПФ50  200мл и Млеко за сончање

AVENE SET- KIDS Spray and Lotion SPF50 - Сет од Спреј со СПФ50 200мл и Млеко за сончање

АVENE SET- KIDS Spray and Lotion SPF50 - Сет од Спреј со СПФ50  200мл и Млеко за сончање Сетот ..

1,970ДЕН.

AVENE SET- Spray SPF50 - After-Sun Repair - Сет од Спреј со СПФ50  200мл и Млеко за после сончање 200мл

AVENE SET- Spray SPF50 - After-Sun Repair - Сет од Спреј со СПФ50 200мл и Млеко за после сончање 200мл

Avene SET- Avene Spray SPF50 - Avene After-sun Creamy gelСетот се состои од Avene Спреј со висока за..

1,965ДЕН.

AVENE Cleanance Women Soin Cream - Смирувачки ноќен крем за кожа склона кон акни 30мл

AVENE Cleanance Women Soin Cream - Смирувачки ноќен крем за кожа склона кон акни 30мл

AVENE Cleanance Women Soin Cream - Смирувачки ноќен крем за кожа склона кон акни 30мл..

1,660ДЕН.

AVENE Antirougerus SPF30  - Емулзија против црвенило АНТИРУЖЕР СПФ30 40 мл

AVENE Antirougerus SPF30 - Емулзија против црвенило АНТИРУЖЕР СПФ30 40 мл

AVENE Antirougerus SPF30  - Емулзија против црвенило АНТИРУЖЕР СПФ30 40 млГо намалуваат и спреч..

1,575ДЕН.

AVENE Cicalfate Plus -  Обновувачки заштитен крем со антибактериски комлекс 40мл

AVENE Cicalfate Plus - Обновувачки заштитен крем со антибактериски комлекс 40мл

Avene Cicalfate Plus -  Обновувачки заштитен крем со антибактериски комлекс 40мл Cicalfate+ Рег..

700ДЕН.

AVENE Cleanance Camedomed - Концентрат против неправилност за кожа склона кон акни 30мл

AVENE Cleanance Camedomed - Концентрат против неправилност за кожа склона кон акни 30мл

Avene Cleanance Camedomed - Концентрат против неправилност за кожа склона кон акни 30мл..

1,345ДЕН.

AVENE Cleanance Cleansing Gel - Гел за миење чисти и матира за масна кожа 200мл

AVENE Cleanance Cleansing Gel - Гел за миење чисти и матира за масна кожа 200мл

AVENE Cleanance Cleansing Gel - Гел за миење чисти и матира за масна кожа 200мл..

860ДЕН.

AVENE Cleanance Hydra - Смирувачки крем за после третман за акни 40мл

AVENE Cleanance Hydra - Смирувачки крем за после третман за акни 40мл

Avene Cleanance Hydra - Смирувачки крем за после третман за акни 40мл..

1,030ДЕН.

AVENE Cleanance Hydra Cleansing - Смирувачки крем за чистење за лице и тело за кожа сува после третман и проблематична кожа  200мл

AVENE Cleanance Hydra Cleansing - Смирувачки крем за чистење за лице и тело за кожа сува после третман и проблематична кожа 200мл

AVENE Cleanance Hydra Cleansing - Смирувачки крем за чистење за лице и тело за кожа сува после третм..

1,090ДЕН.

Прикажани од 1 до 15 од вкупно 29 (2 страна/и)