• 1 URIAGE XEMOSE крем за екстремно сува кожа 200мл 43% ПОПУСТ

Uriage XEMOSE крем за екстремно сува кожа 200мл

Емолиентна крема наменета за нега на екстремно сува кожа и многу сува кожа на локализирани
подрачја( пети, лакти, раце)
-Обезбедува хидратација и заштита на сувата кожа
-Ја обновува хидролипидната бариера и има смирувачко дејство .
-Ја стимулира природната одбрана на организмот
-Намалува нелагодност и чешање
-Смирува и ја враќа природната заштита на кожата.
-Моментално смирување на кожата
-Долготрајно пријатно чувство
-Наменета е за бебиња, деца и возрасни.
-Без парабени, без сапуни, хипоалергена и со физиолошки Ph.

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
   Лош           Добар
Спам верификација

1 URIAGE XEMOSE крем за екстремно сува кожа 200мл 43% ПОПУСТ

  • 980ДЕН.
  • 560ДЕН.


Поврзани производи

URIAGE Hysеac - 3-Regul крем за лице 40мл

URIAGE Hysеac - 3-Regul крем за лице 40мл

URIAGE Hyseac 3-Regul крем за лице 40ml.  · Наменета за хигиена на масна кожа и кожа подложна н..

770ДЕН.

URIAGE Hysеac - 3-Regul SPF 30 тониран крем за лице 40мл

URIAGE Hysеac - 3-Regul SPF 30 тониран крем за лице 40мл

URIAGE Hyseac 3-Regul SPF 30 тониран крем за лице 40ml. · Наменета за хигиена на масна кожа и кожа п..

750ДЕН.

URIAGE XEMOSE Huile Lavante Cleansing Oil - Масло за бањање за многу сува кожа 200мл

URIAGE XEMOSE Huile Lavante Cleansing Oil - Масло за бањање за многу сува кожа 200мл

URIAGE XEMOSE Huile Lavante Cleansing Oil - Масло за бањање за многу сува кожа .Масло за хигиена на ..

480ДЕН.

URIAGE Xemose SOS Spray - Спреј против чешање 200мл

URIAGE Xemose SOS Spray - Спреј против чешање 200мл

URIAGE Xemose SOS Spray - Спреј против чешање 200мл Спреј против чешање предизвикано од сува кожа ск..

820ДЕН.

URIAGE SET XÉMOSE со Пуфкаст несесер – LIPID-REPLENISHING ANTI-IRRITATION CREAM - Крем за многу сува кожа 400 ml

URIAGE SET XÉMOSE со Пуфкаст несесер – LIPID-REPLENISHING ANTI-IRRITATION CREAM - Крем за многу сува кожа 400 ml

URIAGE SET XÉMOSE – LIPID-REPLENISHING ANTI-IRRITATION CREAM - Крем за многу сува кожа 400 ml..

1,410ДЕН.

URIAGE SET XEMOSE HUILE со Пуфкаст несесер Mаслена купка за капење и смирување на кожата 500ml

URIAGE SET XEMOSE HUILE со Пуфкаст несесер Mаслена купка за капење и смирување на кожата 500ml

URIAGE SET XEMOSE HUILE со Пуфкаст несесер – Mаслена купка за капење и смирување на кожата 500ml..

852ДЕН.

URIAGE SET XEMOSE HUILE Mаслена купка 500мл и балм за смирување на кожата 200мл

URIAGE SET XEMOSE HUILE Mаслена купка 500мл и балм за смирување на кожата 200мл

URIAGE SET XEMOSE HUILE Mаслена купка 500мл и балм за смирување на кожата 200мл..

1,770ДЕН.

Тагови: URIAGE, XEMOSE, сува, кожа