• VICHY MINERAL 89 нега за пределот околу очите 15ml

VICHY MINERAL 89 нега за пределот околу очите 15ml.

Секојдневна сила на вашата кожа.
Минерал 89 ја комбинира минералната вода со најголема концентрација на минерали, заедно со хијалуронска киселина за да ја пополни и зајакне бариерата на кожата и да ја заштити од загадување.
    Свеж гел, како текстура, кој веднаш се апсорбира во тенот, натопувајќи го со влажност.
    Првиот чекор во режимот на нега на кожата што ја остава кожата полна, заштитена и подготвена за следниот чекор.

Водата на Виши се црпи од длабочините на француските вулкани, збогатена со 15 ретки минерали.
Докажано е дека помага да се стимулира природната одбрана на кожата.
Моќните формули на Виши се тестирани од дерматолозите под реални услови за да се обезбеди нивната оптимална ефикасност
и соодветност за чувствителна кожа. Збогатена со минерална вода богата од француските вулкани со активни природни состојки,
 Виши ја остава кожата да изгледа здраво и блескаво.
Како да се користи :
Нанесете секое утро за чистење на сува кожа како прв чекор во вашата рутина за нега на кожата.
Следете со вообичаениот серум, хидратантен крем или заштитен фактор.
Минерал 89 ја подготвува кожата за следниот чекор од вашиот режим на убавина.

Напишете коментар или оценка

Забелешка: HTML-от не е преведен!
   Лош           Добар

VICHY MINERAL 89 нега за пределот околу очите 15ml

  • Производител: VICHY
  • Шифра на производ:17697
  • Достапност: На залиха
  • 1,195ДЕН.
  • 985ДЕН.


Тагови: VICHY, MINERAL, 89, очи